JAVNI POZIV ZA POMOĆNIKA U NASTAVI ZA NASTAVNU GODINU 2020./2021.

XII. gimnazija objavljuje Javni poziv za radno mjesto pomoćnik u nastavi na određeno, nepuno radno vrijeme (15 sati tjedno) za nastavnu godinu 2020– 1 izvršitelj/ica.

Javni poziv je objavljen 18. rujna 2020. godine na mrežnim stranicama i Biltenu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i mrežnim stranicama i oglasnim pločama XII. gimnazije. Rok za podnošenje zamolbi na Javni poziv je od 18. rujna 2020. godine do 26. rujna 2020. godine.

Ostale detalje možete vidjeti uvidom u tekst Javnog poziva u privitku.

U Zagrebu, 18. rujna 2020. godine.

KORONAVIRUS I MJERE PREVENCIJE

Autor: Ivan Tomičević, 27. 2. 2020.

U cilju sprječavanja širanja bolesti (COVID-19) poznatijeg kao koronavirus poduzimaju se specifične mjere zaštite u odgojno-obrazovnim ustanovama. Provodi se sljedeće:

1. Aktivni zdravstveni nadzor nad zdravom djecom i učenicima koji dolaze iz zahvaćenih područja a koji ne navode bliski kontakt s oboljelima.
2. Aktivni zdravstveni nadzor nad učenikom bez znakova bolesti koji dolaze iz zahvaćenih područja, a koji su bili u bliskim kontaktima s oboljelima.
3. Učenika koji dolazi iz zahvaćenih područja, a ima neki od respiratornih simptoma (povišena tjelesna temperatura, kašalj, grlobolja i kratak dah) tretira se kao zaraženog dok se zaraza ne isključi mikrobiološkom obradom.

Do daljnjega je neophodno odgoditi sve organizirane odlaske djece i učenika u zahvaćena područja, kao i organizirane susrete (primjerice sportska natjecanja) s djecom i učenicima koja dolaze iz zahvaćenih područja.

Putovanja i organiziranja druženja unutar Hrvatske za djecu i učenike i nadalje su moguća, uz uvjet da u navedenom ne sudjeluju djeca s respiratornim simptomima te uz poticanje boravka na otvorenom.

Također se provode opće mjere zaštite:

•    mogućnost pranja ruku sa sapunom i tekućom vodom te sušenje ruku jednokratnim ručnicima ili sušilicama sa cirkulirajućim zrakom ili korištenje dezinficijensa na bazi alkohola,
•    nedolazak u školu i predškolsku ustanovu osoblju, učenicima, djeci i osobama u pratnji koji imaju simptome infekcije dišnih putova, odnosno koji imaju najmanje jedan od sljedećih simptoma: povišena tjelesna temperatura, kašalj, grlobolja i kratak dah; sva ostala djeca i učenici uobičajeno pohađaju odgojno-obrazovne ustanove te sve školske i izvannastavne aktivnosti.
Djecu i učenike kao i ostale građane neophodno je podsjećati na pridržavanje preporuka općih mjera zaštite:
•    redovito perite ruke sapunom i vodom ili koristite dezinficijens na bazi alkohola
•    kada kašljete i kišete prekrijte usta i nos papirnatom maramicom i poslije ju odbacite u koš za otpad te operite ruke
•    izbjegavajte bliski kontakt s osobama koji imaju simptome infekcije dišnih putova, odnosno koji imaju najmanje jedan od sljedećih simptoma: povišena tjelesna temperatura, kašalj, grlobolja i kratak dah

Aktualnu situaciju o epidemiji možete pratiti otvaranjem poveznica:

« Rujan 2020 »

XII. gimnazija Zagreb / Gjure Prejca 2, HR-10000 Zagreb / www.gimnazija-dvanaesta-zg.skole.hr / ured@gimnazija-dvanaesta-zg.skole.hr