> Upisi
JAVNI POZIV ZA POMOĆNIKA U NASTAVI ZA NASTAVNU GODINU 2020./2021.

XII. gimnazija objavljuje Javni poziv za radno mjesto pomoćnik u nastavi na određeno, nepuno radno vrijeme (15 sati tjedno) za nastavnu godinu 2020– 1 izvršitelj/ica.

Javni poziv je objavljen 18. rujna 2020. godine na mrežnim stranicama i Biltenu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i mrežnim stranicama i oglasnim pločama XII. gimnazije. Rok za podnošenje zamolbi na Javni poziv je od 18. rujna 2020. godine do 26. rujna 2020. godine.

Ostale detalje možete vidjeti uvidom u tekst Javnog poziva u privitku.

U Zagrebu, 18. rujna 2020. godine.

Obaviještavamo učenike koji osobno dolaze na upis u prvi razred u XII. gimnaziju u ponedjeljak 27.7.2020. godine da obavezno ponesu i nose zaštitne maske u svrhu prevencije od širenja virusa Covid-19.

Upisi u prvi razred provodit će se u prizemlju zgrade XII. gimnazije, u prostoru knjižnice u vremenu od 9:00 do 18:00 sati.

O upisima putem e-pošte, kao i ostale informacije o dostavi upisne dokumentacije, možete saznati uvidom u Natječaj za upis u prvi razred XII. gimnazije u školskoj godini 2020./2021.

Natječaj za upis u I. razred XII. gimnazije šk. god. 2020./2021.

XII. gimnazija objavljuje Natječaj za upis učenika u prvi razred XII. gimnazije u školskoj godini 2020./2021.

Detalje odluke možete pogledati klikom na dokument u privitku.

Priloženi dokumenti:
Natjecaj za upis - 2020-2021.pdf

Natječaj za upis u I. razred XII. gimnazije šk. god. 2019./2020.

U šk.god. 2019./2020. XII. gimnazija upisuje 104 učenika u obrazovni program opće gimnazije i 26 učenika u obrazovni program jezične gimnazije.

Provjera znanja iz stranog jezika kojeg učenik nije učio u osnovnoj školi, a želi ga učiti kao I. strani jezik održat će se 1.7.2019. godine (ponedjeljak) u 9,00 sati u prostorijama XII. gimnazije

Dostava upisnica i ostale potrebne dokumentacije za upis: 15.7.2019. godine (ponedjeljak) od 10,00 do 18,00 sati u prostorijama XII. gimnazije.

Na upise je potrebno donijeti:

1. ispunjen i potpisan obrazac upisnice (dostupan na stranici www.upisi.hr)

2. dokumente na osnovu kojih je učenik ostvario dodatne bodove ili ima pravo izravnog upisa (za učenike koji ostvaruju navedena prava - npr.: kategorizacija, liječniča dokumentacija, natjecanja, ostala dokumentacija)

Dokumentaciju dostavlja učenik osobno ili njegov roditelj/skrbnik u XII. gimnaziju u učionicu broj 30.

Struktura upisa:

OPĆA GIMNAZIJA

1. strani jezik

engleski 104 učenika

2. strani jezik

njemački početni 26 učenika

njemački napredni 52 učenika (+_____* učenika)

talijanski početni 26 učenika

JEZIČNA GIMNAZIJA

1. strani jezik

engleski 26 učenika

2. strani jezik

njemački napredni 13 učenika (+_____* učenika)

talijanski početni 13 učenika

* Napomena: Učenici koji nisu odabrali drugi strani jezik bit će raspoređeni u razredne odjele prema mogućnostima.

Zbog velikog broja prijava za talijanski jezik kao drugi strani jezik učenici se upisuju prema redu dolaska.

Učenici koji ne dostave navedenu dokumentaciju u propisanim rokovima gube pravo upisa ostvarenog u ljetnom roku te se u jesenskom mogu kandidirati za upis u preostala slobodna mjesta.

Tekst Natječaja za upis u I. razred u šk. god. 2019./2020. možete vidjeti na poveznici: NATJEČAJI

XII.gimnazija realizira program opće i jezične gimnazije.

Upisujemo 130 učenika (104 + 26) u pet razrednih odjela.

Za upis se boduje:

• prosjeci zaključnih ocjena iz svih nastavnih predmeta na dvije decimale u posljednja četiri razreda osnovnog obrazovanja
  • zaključne ocjene u posljednja dva razreda osnovnog obrazovanja iz nastavnih predmeta: hrvatski jezik, matematika, prvi strani jezik, povijest, geografija i biologija (dodatni predmet po izboru škole)
  • dodatni bodovi u skladu s važećim Pravilnikom o elementima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole
  • dodatno se boduje natjecanje iz biologije sukladno članku 16. stavak 1. točka 3. Pravilnika

Strani jezici koji se mogu učiti kao prvi strani jezik:

• engleski
  • njemački

Strani jezici koji se mogu učiti kao drugi strani jezik:

• engleski
  • njemački
  • talijanski

Učeniku se omogućuje učenje izabranog stranog jezika ako je dovoljan broj kandidata prema kriteriju koji odredi MZO. Preporuka kandidatu je da označi alternativne strane jezike.

Izborni predmet je vjeronauk ili etika.

Dokumenti vezani uz upis:

Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2019./20.

Pravilnik o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole

Pravilnik o izmjenama i dopunama pravilnik o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole

Detaljnije informacije o upisima potražite na upisi.hr ili pogledajte snimku webinara za učenike koji upisuju I. razred srednje škole.

« Rujan 2020 »

XII. gimnazija Zagreb / Gjure Prejca 2, HR-10000 Zagreb / www.gimnazija-dvanaesta-zg.skole.hr / ured@gimnazija-dvanaesta-zg.skole.hr