NATJECANJE IZ PODUZETNIŠTVA: POSLOVNI IZAZOV 2024.

Autor: Dijana Soldić, 7. 3. 2024.

Na međužupanijskom regionalnom natjecanju iz Poduzetništva učenica 4.d razreda Lucija Vrkljan Fučec i učenik Tomislav Ćorić iz 3.a razreda oduševili su stručni žiri svojim poduzetničkim vještinama i kvalificirali se na državno natjecanje koje će se održati u Poreču 20. i 21. ožujka. 👏👏 Čestitamo Luciji i Tomislavu, ali i Karli, Luciji, Dominiku i Leonu Franku koji su zaista bili odlični. Mentorica učenika je profesorica Dijana Soldić.
Više o natjecanju pročitajte u nastavku objave...

U utorak 27. veljače 2024. u Dugom Selu je održano regionalno natjecanje iz Poduzetništva, Poslovni izazov 2024.. Natjecanje se održalo pod visokim pokroviteljstvom Europskog parlamenta, a organizatori su Udruga Poduzetni, Institut za poslovnu izvrsnost, poduzetništvo i održive sustave, Privatna srednja ekonomska škola Katarina Zrinski i Europska poslovna škola Zagreb EBUS te Srednja škola Dugo Selo. Na natjecanju je sudjelovalo ukupno dvadeset timova iz osam županija.
Tema ovogodišnjeg natjecanja je bila „Održivo poduzetništvo i očuvanje hrvatskih šuma“ s ciljem poticanja na razmišljanje i poduzetnička rješenja o tome kako razviti održivo poduzetništvo i očuvanje hrvatskih šuma u postojećim, ali i novim digitaliziranim i virtualnim uvjetima rada.
Na natjecanju su sudjelovali naši učenici trećih i četvrtih razreda: Lucija Suman (3.a), Tomislav Ćorić (3.a), Karla Halić (3.b), Lucija Vrkljan Fučec (4.d), Leon Franko Dedić (4.b) i Dominik Štimac (4.a), pod mentorstvom profesorice Dijane Soldić. Učenici su imali 7 minuta da predstave svoje poduzetničke ideje zna zadanu temu, što uključuje i osmišljeni poslovni plan, marketing, financijsku bilancu i slično. Nakon vijećanja stručnog žirija u peteročlanom sastavu, redom ljudi iz poduzetništva, na državno natjecanje plasirali su se Tomislav Ćorić i Lucija Vrkljan Fučec.

XII. gimnazija Zagreb / Gjure Prejca 2, HR-10000 Zagreb / www.gimnazija-dvanaesta-zg.skole.hr / ured@gimnazija-dvanaesta-zg.skole.hr