TREĆE MJESTO NA DRŽAVNOM NATJECANJU IZ PODUZETNIŠTVA

Autor: Dijana Soldić, 26. 3. 2024.

20. i 21. ožujka 2024.  je u Poreču održano jedanaesto državno natjecanje Poslovni izazov. Na natjecanju su sudjelovali učenici 3.a razreda Lucija Suman i Tomislav Ćorić, koji su ostvarili uspjeh na međužupanijskoj regionalnoj razini natjecanja. Lucija Suman osvojila je treće mjesto na državnoj razini i plasirala se na međunarodnu razinu, koja će se ove godine održati u Hrvatskoj, također u Poreču. Mentorica učenika je profesorica Dijana Soldić.

Čestitamo učenicima i mentorici!

Više o samom natjecanju i fotografije pogledajte u nastavku ove objave.

Učenici su na samom natjecanju podijeljeni u mješovite timove od četiri člana kojeg čine učenici iz četiri različite škole sudionica državnog natjecanja. Učenici su imali zadatak osmisliti inovativan proizvod ili uslugu koji će poduprijeti ostvarenje jednog od ciljeva održivog razvoja i povezati ga s ovogodišnjim Olimpijskim igrama u Parizu.  Poslovni izazov višednevno je natjecanje u poduzetništvu za učenike srednjih škola. Natjecanje se dijeli na četiri regionalna, jedno nacionalno i jedno međunarodno natjecanje, a održava se od 2013.godine. Osmišljeno s ciljem razvoja poduzetničkih kompetencija kod mladih, a prezentirane ideje iz godine u godinu pokazuju sve veći interes mladih za razvoj u poduzetničkom smjeru. Ove školske godine 2023./2024. održava se 11. državno natjecanje u poduzetništvu za učenike srednjih škola. Nakon što se završi državno natjecanje 20 najboljih natjecatelja i njihovi mentori sudjeluju na međunarodnom natjecanju Poslovni izazov zapadnog Balkana gdje se pridružuju ostalim natjecateljima iz regije (Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina i Hrvatska). Natjecanje je pod visokim pokroviteljstvom Europskog parlamenta.

XII. gimnazija Zagreb / Gjure Prejca 2, HR-10000 Zagreb / www.gimnazija-dvanaesta-zg.skole.hr / ured@gimnazija-dvanaesta-zg.skole.hr